Rozprávková dedina Habakuky: Čím všetkým dokáže očariť?

Chcete vaše deti zobrať na výlet? Na výber máte v rámci Slovenska viacero možností, avšak len niektoré z nich stoja skutočne za to. Napríklad, počuli ste niekedy o rozprávkovej dedine Habakuky?

Táto jedinečná dedinka sa nachádza na Donovaloch, priamo v srdci prírody. Habakuky vás očaria jedinečnou atmosférou a tiež aj šarmom. Preto platí, že výlet do tejto dedinky nie je vhodný len pre tých najmenších, ale aj pre dospelých, ktorých tiež očarí.

 

Jedinečné domčeky

Habakuky sú tvorené domčekmi, ktoré sú v ľudovej a fantazijnej architektúre. Všetky domčeky sú postavené v architektúre na motívy rozprávok P.E. Dobšinského. Tieto rozprávkové domčeky si zamilujete už na prvý pohľad. Pre Habakuky sú charakteristické a všetky deti, ale aj vás – dospelých hneď chytia za srdce.

 

Príbehy rozprávok

Sú vaše deti milovníkmi rozprávok? V tom prípade si určite Habakuky zamilujú. Návšteva tejto dedinky je vhodná najmä pre rodiny s deťmi, a to z toho dôvodu, že v Habakukoch prebiehajú aj rôzne divadelné predstavenia. Tie vtiahnu každé dieťa do deja rozprávok, detských kníh a tiež aj predstáv.

 

Program na celý deň

Myslíte si, že sa budete v Habakukoch nudiť? V tom prípade ste na omyle! V tejto rozprávkovej dedinke budete mať o program postarané na celý deň. Hlavným bodom programu je prehliadka rozprávkovej dediny Habakuky. K dispozícii budete mať tiež relax zónu, kde si v prípade potreby budete môcť oddýchnuť.

To však zďaleka nie je všetko. Môžete si tiež pozrieť ukážky práce pána Zvončekára a Kováča, deti určite poteší detské ihrisko a zvieratá v podobe sliepok a zajacov, ktoré budú môcť obzerať. To deti vždy dokáže veľmi očariť.

 

Zakúpte si suveníry

Aké by to bolo, keby ste z rozprávkovej dedinky Habakuky odišli bez akéhokoľvek suveníra? Nemusíte sa báť, v centre tejto dedinky sa nachádza aj obchod so suvenírmi, kde si budete môcť zaobstarať toľko suvenírov, koľko len budete chcieť. Sú vo veľmi výhodných cenách a určite si vyberiete taký suvenír, ktorý sa vám bude najviac páčiť.

 

Dlhá cesta? Nie je problém!

Čaká vás s deťmi dlhá cesta na Donovaly do rozprávkovej dedinky Habakuky? To nemusí byť vôbec žiadny problém! Stačí, ak ich len dostatočne zabavíte. Napríklad, LaQ je obľúbená stavebnica pre deti, ktorá vaše deti zabaví aj na dlhšej ceste na Habakuky. Táto stavebnica zabaví nielen deti, ale aj vás – dospelých. Preto sa môžete v aute alebo vo vlaku či autobuse zabaviť vďaka tejto jedinečnej stavebnici všetci spolu.

Prečo práve stavebnica LaQ? Odpoveď je jednoduchá. Táto stavebnica totiž podporuje viacero dôležitých funkcií u detí. Tvorivosť, fantáziu či kognitívne funkcie. A to zďaleka nie je všetko. Okrem iného, táto jedinečná stavebnica je zložená z dielikov, ktoré keď do seba zapadnú, u detí to vyvolá pokoj a relax, čo je tiež dôležité pre ich psychiku.

 

Chutne sa najete

V areáli rozprávkovej dedinky Habakuky nájdete aj chutné teplé jedlá a rýchlovky. Nemusíte sa tak báť toho, že by ste počas návštevy tejto nádhernej dedinky boli hladní, to určite nehrozí. Na svoje si prídu dospelí, ale aj deti. Aj pre nich nájdete v tomto jedinečnom areáli chutné jedlá, ktoré si rozhodne zamilujú už na prvé sústo!

 

Aktuálne zatvorené

Áno, je to tak. Rozprávková dedinka Habakuky je v aktuálnom období zatvorená. Sezóna bola tento rok totiž v čase 1.7. – 3.9. 2023. To však neznamená, že rozprávková dedinka Habakuky sa znovu neotvorí, takže nemusíte vôbec smútiť. Do Habakukov sa dostanete každoročne, avšak len vo vopred stanovenej sezóne, ktorá trvá vo väčšine prípadov len počas hlavnej letnej sezóny. Výlet do tejto dedinky si tak budete môcť aspoň dostatočne vopred naplánovať.

Najnovšie články

pečatenie-zubov-u-deti

Ochráni pečatenie zubov deti pred zubným kazom?

Zubný kaz patrí medzi najčastejšie ochorenia ústnej dutiny. Ak sa mu chcete vyhnúť, je dôležitá prevencia. To platí aj u malých detí, ktorých by ste mali viesť k správnej dentálnej starostlivosti už od útleho veku. Jedným zo spôsobov, ako predísť vzniku zubného kazu je pečatenie zubov.

Čítať viac »
vhodné-turistické-topánky

Ako vybrať správnu obuv na turistiku?

Poznáte ten pocit. Chystáte sa na turistiku, ste celí bez seba a už sa neviete dočkať, kedy sa budete môcť nadýchnuť čerstvého vzduchu v prírode. Samozrejme, turistiku sprevádza množstvo radostných momentov, ale len v situácii, že ste vybavení dostatočne. So zlou obuvou by ste pravdepodobne takí nadšení neboli.

Čítať viac »