Rio de Klin: Tak magické a tak blízko!

Rio De Janeiro na Slovensku? Áno, podobizeň tejto známej sochy sa nachádza aj na Orave, avšak pod iným názvom, konkrétne ide o Rio de Klin. Ide o najvyššiu sochu Ježiša Krista, ktorá sa nachádza priamo na Slovensku! Ešte ste si ju neprišli obzrieť? Teraz je ten správny čas napraviť to!

Sochu Rio de Klin vytvoril miestny ľudový majster, rezbár Peter Ganobjak. Čo sa týka financovania, celú investíciu hradil Jozef Sroka. Ide o najvyššiu sochu Spasiteľa na Slovensku, ktorá má výšku 9,5 metra a váži neuveriteľných 23 ton.

Už len z týchto údajov vieme, že socha Rio de Klin je skutočne mohutná a navštíviť ju sa teda rozhodne vyplatí. Či už patríte medzi veriacich alebo nie, určite vás už na prvý pohľad a z diaľky táto socha očarí.

Vedeli ste, že: Monument Rio de Klin je kópiou brazílskej sochy v Rio de Janeiro? Na Slovensku tak ide o skutočný unikát, ktorý neustále fascinuje nielen miestnych, ale aj turistov z celého sveta.

 

Super výlet s deťmi

Chcete zobrať deti na zaujímavý výlet? Rio de Klin je to správne riešenie! Samozrejme, nemusíte po celý čas obdivovať len sochu, to by pravdepodobne vaše deti až tak nebavilo. V každom prípade, okolie Rio de Klin vám má zaručene čo ponúknuť. V blízkosti sa totiž nachádza obec Klin, Námestovo, Oravská priehrada, Suchá Hora, Roháče a Vavrečka.

Na tieto miesta je krásny výhľad aj priamo zo sochy. Ak sa vyberiete na výlet k Rio de Klin v peknom počasí, dovidieť môžete až do Zakopaného, nachádzajúceho sa v susednom Poľsku.

 

Ako sa dostanete k soche?

Dostať sa ku soche Rio de Klin nie je vôbec náročné. Nachádza sa totiž hneď nad obcou Klin, priamo na vrchole Grapa. Obec Klin je, okrem iného, vzdialená len 7 kilometrov od mesta Námestovo. Dostať sa k soche budete môcť dvomi dopravnými prostriedkami – autom alebo autobusom. Spoje však v tejto oblasti nie sú až tak pravidelne, preto, pokiaľ je to možné, uprednostnite auto.

Výhodou je tiež skutočnosť, že v blízkosti sa nachádza parkovisko. Autom sa tak budete vedieť dopraviť až takmer k soche. Parkovisko je umiestnené neďaleko dreveného prístreška, ktorý je viditeľný už z diaľky.

Praktický tip: Pokiaľ cestujete z väčšej diaľky, deti v aute môžete počas cesty zabaviť aj vďaka stavebnici LaQ. Tá dokáže podporiť aj kreativitu, jemnú motoriku a fantáziu. Nezabúdajte, že táto jedinečná stavebnica nie je len pre malé deti, ale pre všetky vekové kategórie. Preto neváhajte a zabavte sa spoločne.

 

Skvelé miesto na fotenie

Chcete originálne fotografie, ktoré budú jednoducho nezabudnuteľné? Neváhajte sa prísť odfotiť k soche Rio de Klin, spolu s celou rodinou. Výhodou je, že toto jedinečné miesto je otvorené počas celého roka, bez akýchkoľvek obmedzení.

Či sa k soche Rio de Klin vyberiete počas leta alebo zimy, vždy to bude niesť jedinečné čaro. Preto, ak aj premýšľate nad svadobnými fotkami v krásnom prostredí, Rio de Klin je určite to správne riešenie!

 

Okolie sa oplatí vidieť

Je pochopiteľné, že pri soche Rio de Klin pravdepodobne nestrávite celý deň. V každom prípade, keď sa už ocitnete v obci Klin, navštíviť môžete aj okolie, ktoré vám má rozhodne čo ponúknuť. Napríklad, za pozornosť stojí Rozhľadňa Borová. Tá sa nachádza priamo nad mestom Tvrdošín, má výšku asi 11 metrov a je aj v blízkosti neďaleko záhradkárskej oblasti.

Vaše deti zaručene poteší aj výlet na známy Oravský hrad. Ide o jednu z najväčších turistických atrakcií na Slovensku a očarí vás už na prvý pohľad. Preto ak budete v blízkosti, určite sa zastavte navštíviť aj tento hrad, je to zážitok na celý život. Veď nie nadarmo sa považuje za jeden z najkrajších hradov na Slovensku.

Najnovšie články

pečatenie-zubov-u-deti

Ochráni pečatenie zubov deti pred zubným kazom?

Zubný kaz patrí medzi najčastejšie ochorenia ústnej dutiny. Ak sa mu chcete vyhnúť, je dôležitá prevencia. To platí aj u malých detí, ktorých by ste mali viesť k správnej dentálnej starostlivosti už od útleho veku. Jedným zo spôsobov, ako predísť vzniku zubného kazu je pečatenie zubov.

Čítať viac »
vhodné-turistické-topánky

Ako vybrať správnu obuv na turistiku?

Poznáte ten pocit. Chystáte sa na turistiku, ste celí bez seba a už sa neviete dočkať, kedy sa budete môcť nadýchnuť čerstvého vzduchu v prírode. Samozrejme, turistiku sprevádza množstvo radostných momentov, ale len v situácii, že ste vybavení dostatočne. So zlou obuvou by ste pravdepodobne takí nadšení neboli.

Čítať viac »