Keď sa lesom ozýva smiech a radosť: Čo zbaliť deťom na pobyt v prírode?

Chcete svojim ratolestiam dopriať nové zážitky? Neváhajte ich zobrať na výlet do prírody! Aby všetko prebehlo bez stresu a napätia, nezabúdajte im zbaliť všetko potrebné. Na to sa pozrieme bližšie v tomto článku.

Pobyt v lese, v horách alebo pri jazere je jednoducho nenahraditeľný. Deti budú mať vďaka takémuto výletu nové zážitky a vy môžete načerpať nové sily. Či už sa s deťmi chystáte vy, prípadne idú do lesa v rámci školského výletu, nezabúdajte im zabaliť všetky potrebné veci.

Aby to bol skutočne nezabudnuteľný zážitok, mali by ste deťom zabaliť veci, ktoré budú na výlete v prírode potrebovať. Možno, že niektoré z nich zrovna nevyužijú, ale vždy je lepšie ich mať pri sebe, ako zabudnúť doma.

 

Aké oblečenie je vhodné?

Je mimoriadne dôležité, aby deti mali na sebe vhodné oblečenie. Také, ktoré vydrží aj nepriaznivé podmienky počasia, ktoré môžu kedykoľvek nastať. Oblečenie by malo byť vyrobené z odolných materiálov, ktoré sú nepremokavé, pohodlné a teplé.

Taktiež nezabúdajte dať deťom topánky, v ktorých budú môcť zdolávať túry a podrážke nebude vadiť žiadny terén. Myslieť by ste mali aj na pokrývku hlavy. Ideálnym riešením je šiltovka alebo klobúk.

Nezabúdajte: Deťom by ste mali zaručene zabaliť aj nejaké oblečenie naviac. Ak sa chystajú na výlet v lete alebo cez jeseň, kedy je ešte pomerne teplo, neznamená to, že sa počas pobytu v prírode nevyskytne žiadna prehánka. Preto im zabaľte naviac aj nepremokavú vetrovku, prípadne ponožky na prezutie.

 

Nevyhnutné hygienické potreby

Čo sa týka hygienických potrieb, deťom sa v prírode zídu hygienické vreckovky, vlhčené vreckovky a dezinfekcia. Taktiež im neváhajte pribaliť aj leukoplast, nikdy neviete, čo sa im stane a leukoplast sa skutočne zíde v mnohých situáciách. V prípade, že vaše dieťa ide v rámci pobytu v prírode prespať na chate alebo v stane, zbaľte mu zubnú kefku, zubnú pastu a uterák.

Ak vaša ratolesť užíva pravidelne lieky, nezabúdajte ich tiež zabaliť, aby sa na nich nezabudlo. Medzi potrebné veci na pobyt v prírode patrí aj repelent na kliešte a komáre. Tie sa totiž v prírode vyskytujú vo vyššej miere.

 

Hry pre deti

Áno, deti sú zväčša v prírode užasnuté a rozhodne sa nenudia. Zábavu im však môžete obohatiť o spoločenské hry. Napríklad, skvelým riešením sú karty alebo stavebnica LaQ. Táto stavebnica totiž podporuje kreatívnu stránku dieťaťa, zlepšuje jemnú motoriku a posilňuje aj logické myslenie.

Môžete sa tak všetci spoločne zabaviť a užiť si príjemný čas. Stavebnica LaQ totiž nie je len pre deti, ale aj pre dospelých, čo je veľkou výhodou. Ak nechcete brať so sebou žiadne hry navyše, neváhajte si spoločne zahrať nejaké slovné hračky, prípadne aktivity, počas ktorých budete napodobňovať zvieratá alebo osobnosti a ostatní budú hádať. Takto sa viete v prírode tiež veľmi zabaviť.

 

Dostatok jedla a pitia

Dôležité je, aby mali deti v rámci pobytu v prírode dostatok jedla a pitia. Neváhajte im preto zabaliť aj viacero jedál, hlavne takých, ktoré sa nepokazia počas príliš horúceho počasia. Skvelým riešením je tak pokrájaná zelenina a ovocie, sendvič a nejaká sladká maškrta.

Na pitie dajte dieťaťu čistú vodu, prípadne bylinkový čas alebo ovocnú šťavu. Pokiaľ idete na pobyt v prírode spolu, neváhajte si opekať na miestach na to určených, prípadne si spoločne pripravte nejaké chutné jedlo v prírode.

Nezabúdajte: Investovať by ste mali hlavne do ľahko stráviteľných a energeticky hodnotných jedál, ktoré zabezpečia dostatok energie deťom, aj vám, a to počas celého pobytu v prírode.

Najnovšie články

pečatenie-zubov-u-deti

Ochráni pečatenie zubov deti pred zubným kazom?

Zubný kaz patrí medzi najčastejšie ochorenia ústnej dutiny. Ak sa mu chcete vyhnúť, je dôležitá prevencia. To platí aj u malých detí, ktorých by ste mali viesť k správnej dentálnej starostlivosti už od útleho veku. Jedným zo spôsobov, ako predísť vzniku zubného kazu je pečatenie zubov.

Čítať viac »
vhodné-turistické-topánky

Ako vybrať správnu obuv na turistiku?

Poznáte ten pocit. Chystáte sa na turistiku, ste celí bez seba a už sa neviete dočkať, kedy sa budete môcť nadýchnuť čerstvého vzduchu v prírode. Samozrejme, turistiku sprevádza množstvo radostných momentov, ale len v situácii, že ste vybavení dostatočne. So zlou obuvou by ste pravdepodobne takí nadšení neboli.

Čítať viac »